Tüp mide ameliyatıyla 100 kilodan 55 kiloya düştü

Tüp Mide Ameliyatıyla 100 Kilodan 55 Kiloya Düştü

İstanbul’da tüp mide ameliyatı ile 100 kilodan 55 kiloya düşen Ezgi Özdemir, kısa zaman önce hareket etmekte zorlanırken şimdilerde daha aktif bir şekilde iş hayatına devam ediyor. Ezgi hanımın ameliyat olmadan önceki halini bilen müşterileri şimdilerde onu tanıyamıyor.

Tüp mide ameliyatıyla 100 kilodan 55 kiloya düştü, hayatı değişti

İstanbul’da tüp mide ameliyatı ile 100 kilodan 55 kiloya düşen Ezgi Özdemir, kısa zaman önce hareket etmekte zorlanırken şimdilerde daha aktif bir şekilde iş hayatına devam ediyor. Ezgi hanımın ameliyat olmadan önceki halini bilen müşterileri şimdilerde onu tanıyamıyor.
İstanbul’da yaşayan bayan kuaförü Ezgi Özdemir, tüp mide ameliyatından sonra 45 kilo vererek 100 kilodan 55 kiloya düşmenin mutluluğunu yaşarken, kiloluyken yapmakta zorlandığı pek çok aktiviteyi yapabilmenin de tadını çıkarıyor. 5 yıl öncesine kadar 100 kiloya ulaştığını ve aniden kilo aldığını belirten Özdemir, hareketinin kısıtlandığını, kıyafetlerini kendine yakıştırmadığını ve kendini artık tanıyamadığını söyledi. Bunun ardından tüp mide ameliyatı olmaya karar verdiğini söyleyen Ezgi Hanım, eşi vasıtasıyla Doç. Dr. Hasan Abuoğlu ile tanıştığını da ekledi. Ameliyattan sonra 45 kilo verdiğini kaydeden Ezgi Özdemir, “Cesaretimi topladım, ameliyatı olmaya karar verdim. Hiç de beklediğimi gibi olmadı. Bir ağrım, acım ya da sızım olmadı.” dedi.

tup-mide-ameliyati-ile-55-kilo-verdi


8 Ayda 45 Kilo Verdi, Artık Çok Daha Sağlıklı

Ameliyatın 8. Ayında 45 kilo verdiğini anlatan Özdemir, “Şu anda 55 kiloyum. Kendimi çok daha iyi, özgüvenli, daha cesaretli hissediyorum. Artık araç kullanmak dahi istemiyorum. Spora yazıldım ve bu benim için bir fobi haline geldi. Kilo verdikten sonra nefes alış verişlerim dahi değişti. Daha fazla yürümek istiyorum. Şimdiki aklım olsa daha öncesinde ameliyat olurdum.” Diye konuştu. 45 kilo verdikten sonra hayatının çok daha yaşanılabilir hale geldiğini söyleyen Özdemir, “Kilo alma hızım arttıktan ve 100 kiloları gördükten sonra doktorlara, diyetisyenlere gittim. Spor yaptım. Ancak bu yaptıklarım ile kilo veremedim. Bu sürecim çok kötü bir süreçti. Aynaya baktığımda kendimi tanıyamıyordum. Eşimin yanında kendimi iyi hissetmiyordum. Kendimi onun yanına yakıştıramıyordum. O da sonuçtan çok memnun. Müşterilerim zayıfladığımı görünce çok şaşırdılar. “ dedi.

Tüp Mide Ameliyatı ile Sağlığına Kavuşan Hastamız Ezgi Özdemir


Tüp Mide Ameliyatının Ardından İyileşme Süresi

Hastaların merak ettiği bir başka konu da tüp mide ameliyatlarının ardından ne kadar sürede iyileşmenin görüldüğüdür. Bu ameliyatlar laparoskopik (Kapalı yöntem) ameliyatlardır ve ardından da ağrılarınız çok az olur. Yaklaşık 2 haftanın ardından da günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Ancak tam bir iyileşmenin görülmesi ve küçük kesi izlerinin tamamen kapanması için 4 ile 6 haftaya kadar bir zamana ihtiyacınız vardır.

tup-mide-ameliyati-ile-55-kilo-verdi-3
Eğer beslenme düzeninize dikkat eder, doktorunuz ve diyetisyeniniz tarafından önerilen diyeti uygularsanız ve bu süreçte kullanılması gereken ilaçları aksatmadan kullanırsanız hızlı bir şekilde iyileşme gözlemleyebilirsiniz. Aynı zamanda pansuman günlerinize de dikkat etmeniz ve önerilen günlük egzersileri yapmanız gerekir ve böylelikle iyileşme sürecinizi hızlandırmış olursunuz.
.

tup-mide-ameliyati-ile-55-kilo-verdi-2-doc-dr-hasan-ab

Doç. Dr. Hasan Abuoğlu Obezite Hastalarına Umut Oluyor

Birçok yolu deneyip kilosunu bir türlü veremeyen obezite hastalarına umut olan tüp mide ameliyatı ile ilgili bilgiler veren Doç. Dr. Hasan Abuoğlu, “Tüp mide ameliyatının ardından amaçlanan ilk 1 ay içerisinde 10 ile 30 kilo arasında bir kilo kaybıdır. Hastalar çoğunlukla 3 ayın sonunda toplam 35-40 kilo vermiş oluyor. Bu aylardan sonra da kilo verme durumu midenin giderek genişlemesi ile de azalıyor. Bundan sonra ameliyat olan kişiler spor ve egzersize başlıyor. Ameliyat olan bir kişi 6 ayın sonunda da 40-50 kilo vermiş oluyor. 1 sene içerisinde ise fazla kilolarının %90’ından fazlasından kurtuluyor” diye konuştu.

Formu Doldurun

Biz Sizi Arayalım