mide-balonu-istanbul-

Yutulabilir (Elipse) Mide Balonu

Mide balonu tedavisinde silikondan yapılmış ayarlanabilir özel bir balon kullanılmaktadır. Endoskopik yöntemle, hafif sedasyon altında, 15-20 dk süre içinde işlem gerçekleştirilmektedir. Balonunun midede kalış süresi 6 ile 12 ay arasındadır. 6-12 aydan sonra hastanın midesinden çıkarılmaktadır.

Mide Balonu Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Mide balonu tedavisi vücut kitle endeksi 25-35 arasında olan hastalara uygulanabilir. Hastanın obezite cerrahisi için uygunluğu yoksa ameliyatsız bir yöntem olarak uygulanabilir. Morbid obez hastalarının ameliyat riski bazen yüksek olabilmektedir. Böyle durumlarda hastanın ameliyat öncesinde kilo vermesi riski düşürmektedir. Bu durumdaki hastalarda da ameliyat öncesinde mide balonu tedavisi uygulanabilir.

Bu uygulama endoskopik bir işlemdir. Hafif sedasyon denilen hastanın uyku halinde dakikalar içerisinde uygulanan güvenilir, konforlu, kısa süreli bir işlemdir.

mide-balonu-

Mide Balonu Tedavisinden Sonra

Mide balonu tedavisinden sonra hastalarda bulantı ve kusma gibi şikayetler olabilir. Bu şikayetler ilaç tedavisi ile kontrol altına alınmaktadır.

Kilo verme sürecini hızlandırmak için hastalarımıza diyetisyenlerimiz tarafından beslenme düzeni verilmektedir.

Balonun kullanım süresini tamamladıktan sonra ve hastaların kilo kaybı sağlandıktan sonra aynı şekilde endoskopik yöntem ile mideden çıkarılmaktadır.

yutulabilir-mide-balonu-1

Elipse mide balonunu en büyük avantajı endoskopik olarak uygulanan mide balonlarına göre tekrardan çıkartma işlemine gerek duymaması. 16 hafta vücutta kalan mide balonu bu süre sonunda yavaş yavaş içini boşaltır ve kötü bir his vermeden kendiliğinden vücuttan atılacaktır.

Elipse Mide Balonu bir kapsül içinde, doktor kontrolünde yutulur

Mideye yerleştirilip şişirildikten sonra ise midede tokluk hissi yaratarak, açlık hissini kontrol altına alır.

Geleneksel diyet yöntemlerinin çoğunun başarısız olmasının nedeni, açlık hissiyle uzun vadede baş edilememesidir. Elipse Mide Balonu ile açlık sorununa ameliyatsız, güvenilir ve kalıcı bir çözüm getirmek artık çok kolay.

Doktorlar tarafından tavsiye edilen bu program, 16 hafta gibi kısa bir süre içerisinde vücut ağırlığınızın ortalama %10-15’ini vermenizi sağlamanın yanı sıra, 6 ay boyunca sunduğu yaşam tarzı desteği ile de sağlıklı bir hayatı kalıcı hale getirmenizi destekler.

gastrik-balon

Fazla kilolarınızdan şikayetçi misiniz?

Sonuç alamadığınız yöntemlere bütçenizi ve vaktinizi harcamaktan sıkıldınız mı?

O halde sizi 6 ay boyunca kilo vermenize yardımcı olacak Allurion Zayıflama Programına Katılmaya davet ediyoruz!

gastrik-balon-istanbul-türkiye

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp

Formu Doldurun

Biz Sizi Arayalım